Sfeervol Prepare Your Cells viert vriendschap en leven

Geplaatst op: 26/09/2011

GEMERT – Het moest een feestelijk eerbetoon worden aan wijlen Susan van den Tillaart uit Boerdonk, in het teken van vriendschap en het leven. Een dag waarna bezoekers naar huis zouden gaan met het gevoel dat ze iets bijzonders hadden meegemaakt. Een mooie opbrengst voor Stamceldonorbank zou ook niet misstaan. En wat wil? Prepare Your Cells, afgelopen zaterdag gehouden in en rondom De Bunker in Gemert, is voor alle examens cum laude geslaagd. Lees meer »

Foto: Jong en oud genoot zaterdag van het leven bij het Prepare Your Cells benefietfestival.

Door Pieter Beekmans

Ongeveer 440 bezoekers en een vijftigtal artiesten en vrijwilligers zorgden er zaterdag voor dat Prepare Your Cells voor veel mensen een dag werd om nooit meer te vergeten. Bijna 9000 euro werd er ingezameld voor het goede doel: de Stamceldonorbank.

Vroeg
Het publiek wist zaterdagmiddag zijn weg naar Prepare Your Cells al vroeg te vinden. Bij het eerste optreden van de dag rond de klok van drie uur, dat van de new-folkband Autumn Sun, was de zaal al aardig gevuld. “Het ging echt ongelooflijk hard met de bezoekers. Binnen twee uur waren er al meer dan 200 mensen”, vertelt Laury Achten, een van de organisatoren.

Zonnetje
Het was een aangename nazomerdag en zodoende werden de kinderactiviteiten en het optreden van de djembegroep Matanga Ya Mbula naar buiten toe verplaatst. In het zonnetje smulden kinderen van het poppentheater van Alda Loeffen & Catootje, waarna het hele publiek genoot van de zomerse tromgeluiden van Matanga Ya Mbula. Wie zin had in een versnapering kon terecht bij de barbecuestand, waar een groepje dames hamburgers verkocht voor het goede doel.

Ballonnenvermaak
Terwijl de surfformatie The Mariños binnen een wervelende show weggaf waarbij de voetjes van de vloer gingen, zorgde clown Michielio buiten voor aangenaam ballonnenvermaak voor de kleintjes. Rond etenstijd werd het even wat rustiger, maar ook de Handelse singer-songwriter Christof stond zeker niet voor een lege zaal te spelen.

Toiletteren
Een bezoekje aan de wc was een beleving op zich. Voor de toiletten zetelden twee dames aan een rijk versierde tafel. Zij ontvingen de mensen met spekjes, een wensfontein en een geurende verfrissing indien nodig. Eenmaal de wc binnengekomen waande de bezoeker zich in een roze oase, zodat zelfs toiletteren nog een feest werd.

Veiling
Na het optreden van Christof beklom de Rythm & Soul Connection het podium om de zaal te trakteren op swingende funk en soul. De band had al anderhalf jaar niet meer gespeeld, maar dat was zeker niet te merken. Een retestrakke set volgde en stilstaan was zo goed als onmogelijk. De soulklanken waren nog maar net verdwenen of twee veilingmeesters namen het roer over voor de dienstenveiling. Op een ludieke en enthousiaste manier werden verschillende artikelen en diensten aan de man gebracht. Een pakketje cd’s, een dinertje met een man in pak, een huiskamerconcert van Autumn Sun en een knipbeurt voor twee bij een professionele kapper, slechts een greep uit het aanbod. Het zorgde voor een mooie aanvulling op de dagopbrengst.

Bomvol
Op het moment dat de vijftienkoppige band The Seegers zich klaarmaakte voor een spetterende show, stond de zaal bomvol met mensen. De sfeer zat er nog steeds goed in en daar bracht de groep alleen maar verbetering in. Weinig beweegruimte voor de grote band op dat kleine podium, maar dat weerhield de artiesten niet om een enthousiast optreden neer te zetten.

Mezclada was de laatste live-act van de avond. Een mix van Spaanse flamenco, Midden- en Zuid-Amerikaanse liedjes en klassieke gitaar klonk uit de speakers. Geheel gekleed in stijl werd er gedanst op een speciale houten vloer, waardoor de danspasjes goed te horen waren. Dj Rob a Billy en het dj-duo Ties & Peer zorgden vervolgens voor een swingende afsluiting van de avond.

Overdonderd
Laury Achten geniet maandagochtend nog na en is overdonderd over het succes van Prepare Your Cells: “Geweldig vond ik het. Ik heb het beleefd als een grote roes. Het was voor mij, met zoveel en zo’n divers publiek, net een bonte avond, een reünie van vrienden. Toch was het af en toe wel hectisch, maar doordat er zoveel mensen enthousiast meehielpen en door de ervaring vanuit De Bunker, was er ook tijd om te genieten. De opbrengst van bijna 9000 euro is echt ongelooflijk. Deze zal waarschijnlijk nog gaan groeien aangezien veel mensen zaterdag aangaven nog geld te willen storten.”

Geweldig
Vooral van de bands heeft Laury genoten. “Zij brachten zoveel sfeer. Alle artiesten zeiden achteraf dat ze een leuke show hadden gespeeld en dat ze Prepare Your Cells een mooi initiatief vonden.”

Laury heeft het gevoel iets af te kunnen sluiten met het benefietfestival. “Het is voor mij heel belangrijk in het verwerkingsproces. Anderhalf jaar geleden zijn we met Susan begonnen dit op poten te zetten. Ze overleed begin dit jaar, maar wij besloten als vriendengroep door te zetten. Als je dan zoveel bezoekers weet te trekken en bijna 9000 euro ophaalt, is dat geweldig.”

Meer info over de Stamceldonorbank is te vinden op www.stamceldonor.nl. Als mensen nog geld willens storten, dan kan dat op rekeningnummer 64.04.73.008 t.n.v. Stamceldonorbank Europdonor Nijmegen, met als onderwerp ‘Prepare Your Cells’.

blog comments powered by Disqus